واحد کیفیت در سال ۱۳۹۳ به دستور مدیریت کلینیک آتیه (دکتر رستمی) و به همت معاونت پژوهشی وقت (دکتر قنبری) شروع به فعالیت نمود. این واحد هم اکنون زیر نظر معاونت پژوهشی (دکتر کاظمی) با استفاده از ابزارهای استاندارد، کیفیت خدمات و میزان رضایت مراجعین را بررسی و ثبت می­نماید.

اهم فعالیت های این واحد عبارتند از:

فرآیندهای درمانی آتیه به­گونه ای طرح­ریزی شده­اند که اثربخشی آنها پیش از اتمام و در مراحل مختلف بررسی خواهدشد. در صورت گزارش عدم اثربخشی و مشاهده­ی عدم تحقق اهداف درمانی مورد انتظار  در هر مرحله­ای از فرآیند، درمان قطع و پرونده­ی این دسته از مراجعین مجددا و بصورت همه­جانیه و تخصصی در جلسات هفتگی کیفیت که با حضور دکتر رستمی (مدیریت ارشد آتیه)، معاونت پژوهشی، معاونت درمان و مدیران کلینیک­ها برگزار میشود بررسی و در مورد ادامه، تغییر و یا قطع  درمان تصمیم­گیری خواهد شد­. پس از اتمام درمان نیز با استفاده از شاخص­های استاندارد (پرسشنامه ارزیابی کیفیت خدمت، نتایج تست­ها، تحقق اهداف طرح درمانی و…) رضایت مراجع، اثربخشی درمان و عملکرد کلینیک در حوزه­های مختلف بررسی و درصورت نارضایتی و عدم پاسخ به درمان طبق دستورالعمل­ پیگیری­های کامل انجام و نتیجه­ی آن به مراجع اعلام خواهد شد.

این واحد جهت طراحی، مستندسازی و بهبود فرآیندها مطابق با الزامات و استانداردهای معتبر جهانی، مطالعه و تحقیق در حیطه­ی استانداردهای خدمات درمانی، بررسی و مقایسه شاخص­های عملکردی، تحلیل داده­ها و … را بصورت مستمر انجام می­دهد

با توجه به اهمیت و حساسیت مدیریت ارشد در ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت، مراجعین محترم می­توانند ­در هر مرحله­ی از دریافت خدمات درمانی و اداری مانند نارضایتی از کمیسیون تشخیص، نارضایتی از روند درمان در کلینیک­ها، عدم اثربخشی درمان، نارضایتی از نحوه­ی برخورد پرسنل، عدم پیگیری درخواست­ها و همکاری پرسنل، سیستم وقت­دهی، مدت زمان انتظار، هزینه­ها و یا هرگونه پیشنهاد و انتقادی که ما را در جهت ارتقا و بهبود یاری خواهد نمود با پرسنل واحد کیفیت درمیان گذاشته و اطمینان حاصل نمایند که این واحد پیگیری­های لازم را تا جلب رضایت و رفع مشکل انجام خواهد داد.

– تعیین شاخص­های عملکردی جهت ارزیابی فرآیندها (جهت اطمینان از انطباق فرآیندها با الزامات کیفیت)

– تحلیل کیفی داده ­ها و ارائه پیشنهادات جهت بهبود و ارتقاء

– ارائه بازخورد ارزیابی کیفی به بخش­های مختلف

(تدوین اهداف کیفی در ابتدای هر سال و برنامه ریزی عملیاتی درخصوص دستیابی به اهداف استراتژیک مورد نظر)

 لطفاً ۲۴ ساعت قبل از مراجعه از مصرف الکل و داروهای محرک خودداری کنید،‌ همچنین در روزی که تشریف می آورید مصرف کافئین را به حداقل برسانید.

لطفاً در شب قبل از مراجعه به اندازه کافی استراحت کنید.

لطفاً تمام داروهای مصرفیتان را پیش از شروع ارزیابی به متخصصان ما اطلاع دهید.

لطفاً به منظور تسهیل ارتباط سنسورها با پوست سرتان، با موهای خشک و تمیز مراجعه کنید. همچنین از مصرف محصولات مراقبت از مو مثل نرم کننده ها و انواع ژل ها خودداری کنید.

لطفاً زمان لازم برای رسیدن به کلینیک را در نظر بگیرید، به طوری که استرسی از ترافیک و تأخیرهای احتمالی نداشته باشید.

مدت زمان تحلیل و نوشتن گزارش بین ۳ تا ۷ روز کاری خواهد بود. در مواردی که ثبت نیازمند تکرار باشد یا در موارد دشوارِ تشخیصی که نیاز به مشورت با متخصصان داخلی یا خارجی باشد، این زمان ممکن است افزایش یابد.