اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

علائم

  • مشکلات حرکتی (فلج کامل یا مشکل در کنترل حرکتی): TMS و فیزیوتراپی
  • مشکل در بلع (جویدن و قورت دادن غذا): TMS و گفتاردرمانی
  • مشکلات حسی و درد: tDCS برای درد و کاردرمانی برای مشکلات حسی
  • بی اختیاری ادرار و مدفوع: بیوفیدبک
  • مشکل در استفاده یا درک زبان (آفازی):TMS و tDCS
  • مشکل در تفکر و حافظه: tDCS و CRT
  • مشکلات عاطفی هیجانی (اضطراب، افسردگی، خشم و …): داروهای روانپزشکی و TMS و tDCS

درمان

درمان بیماران سکته ی مغزی به صورت سنتی مبتنی بر درمان دارویی برای جلوگیری از بروز مجدد و فیزیوتراپی و گفتاردرمانی برای بهبود وضعیت حرکتی و گفتاری بیماران بوده است. با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی و ابداع روش های درمانی و توانبخشی نوین، بیماران سکته مغزی می توانند بیش از پیش به آینده امیدوار باشند.

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب با به کارگیری پیشرفته ترین ابزارهای تحریک مغزی و ترکیب آنها با رویکردهای جدید فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی، تحت نظر متخصصان حوزه ی تحریک مغزی، روانشناسی و روانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرده و آماده ی خدمات رسانی به بیماران سکته مغزی است.
استفاده از روش های تحریک مغزی در سالهای گذشته در نقاط مختلف دنیا اعم از آمریکا، آلمان، اسپانیا، ژاپن و همچنین ایران امکان جدیدی برای کمک به بیماران فراهم آورده است. تحریک مغناطیسی مغز و تحریک الکتریکی مغز به عنوان دو روش غیرتهاجمی در فضای درمانی و پژوهشی مورد استفاده قرار گرفته است.

تحریک مغزی

در روش های تحریک مغزی تعداد مشخصی پالس مغناطیسی وارد مغز فرد می شود و با تغییر در فعالیت قشر مغز (ناحیه ی آسیب دیده یا سالم) مغز را وادار به فعالیت بیشتر یا کمتر می کند. ترکیب این روش ها با رویکردهای درمانی رایج می تواند منجر به هم افزایی درمانی گشته و روند بازگشت بیمار سکته مغزی به زندگی عادی قبل از بیماری را تسریع کند.

کلینیک مربوطه

کلینیک افسردگی و دوقطبی

کلینیک افسردگی و دوقطبی آتیه درخشان ذهن در سال ۱۳۸۶ همزمان با شکل گیری کلینیک آتیه به منظور برطرف کردن و بهبود اختلالات خلقی از جمله افسردگی، فعالیت خود را آغاز کرد.

کلینیک افسردگی و دوقطبی

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

هدف ما از تشکیل این گروه در قالب یک مرکز جامع بهبود شرایط افرادی است که با انواع مختلف مشکلات اعصاب و روان، حسی، حرکتی، و مغزی (سکته مغزی، پارکینسون، صرع، افسردگی، وسواس و …) مواجه هستند.

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کلینیک مصاحبه و تشخیص

کلینیک مصاحبه و تشخیص زیر مجموعه کلینیک روانشناسی آتیه است که نقطه ورود تمامی مراجعین جدید به کلینیک روانشناسی آتیه در مرحله اول محسوب می شود.

کلینیک مصاحبه و تشخیص

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کادر درمان

ویدئوها

دانستنی ها