کلنیک نقشه مغزی

درباره کلینیک

فرایند درمان

خدمات

نمونه موفق

کادر درمان

ویدیوها

درباره کلینیک

کلینیک نقشه مغزی آتیه درخشان ذهن به عنوان نمایندۀ انحصاری مرکز HBimed سوئیس ، مجهز به روزآمدترین و دقیق ترین  دستگاه های ثبت از جمله دستگاه ثبت میتسار (Mitsar) کشور روسیه و نوروامپ (Neuroamp II)  کشور آلمان ، به روزترین نرم افزارهای تحلیل (Neuroguide, HBimed) و مجرب ترین متخصصین ثبت، یک مرکز منحصر به فرد در ایران  به شمار می رود . ارتباط مستمر و مشاورۀ علمی با برجسته ترین متخصصان حوزۀ تصویربرداری مغز در قالب کارگاه ها و  جلسات ماهیانه کمک شایانی به ارتقای کیفیت این کلینیک و پیشتاز بودن آن کرده است.

  • تشخیص مبتنی بر نقشۀ مغزی در کلینیک نقشه مغزی در کنار مصاحبۀ بالینی و انجام تست های هیجانی- رفتاری- شناختی، دقیق ترین و جامع ترین تشخیص برای انواع مشکلات روانشناختی از جمله اختلال نقص توجه- بیش فعالی، افسردگی، وسواس و … خواهد بود.

 

  • مرکز آتیه همواره پیشتاز کیفیت در درمان های تکنولوژیک از جمله نوروفیدبک، TMS، tDCS و … بوده است. یکی از دلایل آن تعیین پروتکل برای این تکنولوژی ها از طریق نقشۀ مغزی بوده است. مسلما معتبرترین روش برای تعیین پروتکل در درمان های تحریکی و تنظیمی مغز استفاده از ابزاری برای بررسی مستقیم مغز است تا آزمون و خطا را به حداق برساند.

 

  • پس از تشخیص دقیق و تعیین پروتکل درمانی، همواره نیاز به بررسی ریزترین تغییرات درمان است. مرکز آتیه مستقیما در آزمایشگاه نقشه برداری مغز به شما می گوید درمان مورد استفادۀ شما (دارو، روان درمانی، TMS، نوروفیدبک و … چقدر برای شما موثر بوده است.

فرایند پذیرش

Previous
Next

فرآیند پذیرش به دو شکل عمده صورت می پذیرد:

مراجع با ورود به کمیسیون و تشخیص اولیه روانپزشک و روانشناس، در صورت نیاز به آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی مراجعه می‌کند و آزمون های متناسب با تشخیص اولیه، از وی گرفته می‌شود. سپس، نتایج آزمون و نقشه مغزی به کمیسیون برای تشخیص نهایی ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است که با توجه به نتایج اولیه آزمون‌ها و نقشه مغزی، ممکن است آزمون های تکمیلی (از جمله Erp) به شما پیشنهاد شود.

در این فرآیند میتوانید جهت ارزیابی وضعیت مغزی در حالت استراحت و فعالیت به کلینیک نقشه برداری مراجعه (آنلاین و یا حضوری) کرده و با توجه به سن شما نوبت دهی جهت انجام تست ها صورت پذیرد . در ادامه و پس از انجام نتایج یک جلسه مصاحبه روانشناسی برای شما برنامه ریزی خواهد شد که در آن به تفسیر نقشه مغزی شما پرداخته خواهد شد و در صورت نیاز به کلینیک مربوطه جهت درمان مختص شما ارجاع خواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟ فرم زیر را پر کنید، در اسرع وقت با شما تماس گرفته میشود

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

کادر درمان

ویدیوها

سوالات رایج

 پیش از آنکه بخواهیم در مورد مشکلات عصب شناختی مراجعان و یا ارتقاء توانمندی های ذهنی آن‌ ها تصمیم گیری کنیم، لازم است بدانیم که چه فعل و انفعالاتی در مغزشان در حال رخ دادن است. این امر به وسیله اندازه گیری و تحلیل فعالیت الکتریکی سلول های مغزی یا همان نورون ها محقق می شود.

این انرژی الکتریکی که طی   qEEGضبط و ثبت می شود، ناشی از جریان های الکتریکی ضعیفی است که در هنگام انتقال پیام های مغزی تولید می شود. از qEEG در تشخیص ناهنجاری های مغزی و اختلالات روانپزشکی استفاده می شود. تحقیقات نشان داده اند که تکنولوژی qEEG همانند دیگر ابزارهای تشخیصی معمول، از دقت و اعتبار زیادی برخوردار است.

 بسیار بعید است، زیرا ثبت کننده های جریان الکتریکی خروجی از مغز بر روی پوست سر شما متصل می شوند و هیچ چیزی در طول این فرایند به درون مغزتان وارد نمی شود. با این حال، قرارگیری کلاه مخصوص ثبت qEEG روی سرتان ممکن است کمی تنگ باشد و احساس ناخوشایندی را ایجاد کند. همچنین در این هنگام کمی ژل مخصوص به موهایتان زده می شود که پس از مراحل ثبت باید شسته شود.

 مغز هر کس منحصر به فرد است. بنابراین فعالیت نورونی یک شخص با شخص دیگر متفاوت است. به کمک qEEG می توانیم به صورت انحصاری ساز و کار مغز مراجعان را تجزیه و تحلیل کنیم. درمانگران از نتایج بررسی ها برای شناسایی دقیق نشانه های بیماری و طرح ریزی اهداف درمانی بهره می برند. ارزیابی به وسیله qEEG یک گام ضروری در مسیر شناخت مغز افراد و برنامه ریزی درمانی متناسب با شرایطشان است.

لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچگونه ادعایی جهت تشخیص و درمان تمام ناهنجاری های مغزی و بیماری های روانپزشکی نداریم، بلکه تنها تفسیرهای برگرفته از ارزیابی های شما را ارائه و پیشنهاد می دهیم که کدام راه حل درمانی در اصلاح مشکلات شما مفیدتر واقع خواهد شد.

 این جلسات به طور معمول بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

 لطفاً ۲۴ ساعت قبل از مراجعه از مصرف الکل و داروهای محرک خودداری کنید،‌ همچنین در روزی که تشریف می آورید مصرف کافئین را به حداقل برسانید.

لطفاً در شب قبل از مراجعه به اندازه کافی استراحت کنید.

لطفاً تمام داروهای مصرفیتان را پیش از شروع ارزیابی به متخصصان ما اطلاع دهید.

لطفاً به منظور تسهیل ارتباط سنسورها با پوست سرتان، با موهای خشک و تمیز مراجعه کنید. همچنین از مصرف محصولات مراقبت از مو مثل نرم کننده ها و انواع ژل ها خودداری کنید.

لطفاً زمان لازم برای رسیدن به کلینیک را در نظر بگیرید، به طوری که استرسی از ترافیک و تأخیرهای احتمالی نداشته باشید.

مدت زمان تحلیل و نوشتن گزارش بین ۳ تا ۷ روز کاری خواهد بود. در مواردی که ثبت نیازمند تکرار باشد یا در موارد دشوارِ تشخیصی که نیاز به مشورت با متخصصان داخلی یا خارجی باشد، این زمان ممکن است افزایش یابد.